Witaj na stronie Poradni Dietetycznej 4LINE

Wykwalifikowany personel

Dobry dietetyk - o Nas

Agnieszka Ślusarska-Staniszewska
dietetyk, psychodietetyk

Cześć! Miło mi, że jesteś! Mam na imię Agnieszka. Jestem dietetykiem klinicznym, psychodietetykiem oraz specjalistą SOIT-School Of Insulinresistance Therapy. Dlatego możesz mieć pewność, że mam wiedzę na temat różnych...

Dowiedz się więcej

Dlaczego dobry dietetyk to podstawa?

Dietetyka jest fascynującym i wciąż rozwijającym się działem medycyny. Dzięki kolejnym dostępnym badaniom dowiadujemy się coraz więcej na temat wpływu żywności na profilaktykę i leczenie chorób dietozależnych. Dieta jest istotna nie tylko w przypadku leczenia nadwagi czy otyłości, ale także chorób związanych zespołem metabolicznym, niektórych chorób autoimmunologicznych, alergii czy nowotworów. Aktualnie dochodzimy do wniosku, że coraz większą ilość chorób możemy łączyć dietą, a dietetyk, lekarz i psycholog powinni wchodzić w ścisłą współpracę przy planowaniu terapii pacjenta. Na wielu konferencjach podnoszona jest rola diety w insulinooporności, IBS- zespole jelita drażliwego, alergiach i nietolerancjach pokarmowych, a także w niepłodności męskiej i żeńskiej, chorobach takich jak atopowe zapalenie skóry, stwardnienie rozsiane czy Hashimoto . Dietetyk jest niezmiernie pomocny we wszystkich wymienionych przypadkach.

To, co jemy, ma silny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Ostatnie lata obfitują w doniesienia naukowe z zakresu komunikacji w osi mózg-jelita. Co ważne 90% sygnałów przebiega od jelita do mózgu, natomiast w drugą stronę tylko 10%. To powoduje, że rola diety, mikrobiomu, szczelności jelitowej jest coraz bardziej istotna. Jelita to organ odpowiedzialnym za wchłanianie składników odżywczych oraz ochronę przed patogenami. Liczba żyjących w jelitach bakterii, a także genów tych bakterii jest wyższa od liczby wszystkich ludzkich genów. To wszytko powoduje, że tylko dobry dietetyk, świadomy roli jaka przypisywana jest diecie, bakteriom jelitowym, posługujący się najnowszą wiedzą jest w stanie pomóc w problemach dietozależnych, Wizyta u dietetyka jest niezbędna jeśli chorujesz na choroby z autoagraesji, Hashimoto czy inne choroby dietozleżne. Umawiając się do dobrego dietetyka, dowiesz się jaka dieta będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Wiemy, że nie jest łatwo znaleźć dobrego dietetyka w Warszawie. Zanim wybierzesz się do pierwszego, lepszego specjalisty, sprawdź jego przygotowanie do zawodu i przeczytaj opinie i zweryfikuj czy wybrana przez Ciebie osoba to naprawdę dobry dietetyk. Warszawa obfituje w specjalistów, jednak nie każdy ma konkretną specjalizację np. dietetyk Hashimoto. Można też podpytać znajomych, czy byli kiedyś u specjalisty z zakresu żywienia. Dzięki temu w szybkim czasie poznasz kilka opinii o znanych i rekomendowanych dietetykach. My oczywiście zapraszamy do naszej poradni dietetycznej 4line w Warszawie (dokładnie Warszawa śródmieście).

Zatrudniamy tylko doświadczonych specjalistów z zakresu dietetyki, żywienia oraz psychologów. Opinie o naszych dietetykach znajdziesz tu (link). Nasi dietetycy zajmują się dorosłymi i dziećmi, kobietami w ciąży, odchudzanie, pacjentami bariatrycznymi, z zaburzeniami jelitowymi, alergiami. Jeżeli masz zaburzenia metaboliczne także pomocny będzie dietetyk. Hashimoto czy inne choroby z autoagresji również wymagają odpowiedniej diety.

Sprawdź nasze opinie. Takimi rekomendacjami może poszczycić się tylko dobry dietetyk. Warszawa, ul. Ogrodowa 48 lok. 55 - to miejsce naszej poradni. Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego w celu umówienia się na wizytę. Jeżeli natomiast jesteś z innego miasta niż Warszawa, zapraszamy do skorzystania z usługi online. Z przyjemnością, odpowiemy na wszelkie pytania.

Skontaktuj się z nami

Umów wizytę już teraz

Zadzwoń 502 501 596