Witaj na stronie Poradni Dietetycznej 4LINE

Psycholog dziecięcy

Marta Bąkowska psycholog

Marta Bąkowska – specjalista psychologii klinicznej dziecka, od 15 lat zajmuje się wczesną interwencja psychologiczna, zdrowiem psychicznym   najmłodszych dzieci  –  noworodków, niemowląt, przedszkolaków  i  dzieci rozpoczynających naukę w szkole oraz ich rodziców.

Prowadzi poradnictwo psychologiczne w zakresie problemów wychowawczych, sytuacji przed i porozwodowej dzieci i rodziców, samotnego macierzyństwa i ojcostwa, wychowania dziecka z niepełnosprawnością oraz przewlekle chorego, trudności z karmieniem i jedzeniem,  problemów ze snem, nadmiernym płaczem, lękiem, moczeniem  i wypróżnianiem, trudności adaptacyjnych do przedszkola i szkoły, nadruchliwości, zachowań agresywnych, trudności w relacjach z rówieśnikami, konfliktów z rodzeństwem, problemów emocjonalnych,  zaburzeniami więzi.  Zajmuje się wczesną diagnozą problemów neurorozwojowych min. całościowych zaburzeń rozwojowych, opóźnienia rozwoju psychoruchowego. W swojej pracy poszukuje mocnych stron rozwoju dziecka, wspiera zdrowe zachowania i relacje, przybliża rodzicom sposób postrzegania małych dzieci, pomaga w spotkaniu się potrzeb dziecka i rodziców.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując min. w Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Neurologicznej Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, Ośrodku Rehabilitacji Dziennej SPZZLO, Mazowieckim Centrum Epileptologii i Neurologii Dziecięcej, Ośrodku Wczesnej Imterwencji przy ul. Pilickiej, Specjalistycznej Poradni Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych, aktualnie od kilku lat pracuje w Poradni Psychologicznej Zakładu Psychologii Zdrowia Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, udziela również  konsultacji  w Klinice Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, przez kilka lat pracowała w Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych min. z dziećmi z zaburzeniami karmienia. Jest autorką poradnika „ Za mamusię za tatusia – sposób na niejadka”. Pisze artykuły do czasopism medycznych, stron parentingowych min. familie.pl, parenting.pl, udziela wywiadów w radio i telewizji, występuje w roli eksperta zdrowia psychicznego małych dzieci w TVP „ Pytanie na Śniadanie”. Prywatnie pasjonuje się dobrą literaturą, fotografuje, maluje, pisze.  Jest mamą nastolatki i właścicielką ukochanego czworonoga.

Skontaktuj się z nami

Umów wizytę już teraz

Zadzwoń 502 501 596