Witaj na stronie Poradni Dietetycznej 4LINE

Dietetyk pediatryczny

Katarzyna Szybiak

Katarzyna Szybiak – dietetyk pediatryczny, edukator społeczny w cukrzycy

 

Ukończyła studia magisterskie na kierunku dietetyka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się w prowadzeniu dzieci chorych na cukrzycę, zwłaszcza typu I, zajmuje się także terapią żywieniową chorób współistniejących m.in. autoimmunologicznego zapalenia tarczycy czy celiakii. W pracy skupia się na pierwotnej i wtórnej profilaktyce powikłań cukrzycy: dyslipidemii, nefropatii, retinopatii. Wspólnie z pacjentem dąży do jak najlepszego wyrównania metabolicznego.

Posiada przygotowanie pedagogiczne i psychologiczne – ukończyła muzykoterapię na Akademii Muzycznej w Łodzi.  Ma doświadczenie w prowadzeniu terapii dzieci chorych. Od 2016 roku pracuje w Przedszkolu nr 58 im. Cz. Janczarskiego w Warszawie, gdzie nadzoruje diety dzieci z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi oraz sprawuje opiekę nad dziećmi z cukrzycą typu I.

Ciągle doskonali się poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach żywieniowych. Ukończyła m.in. kurs na edukatora społecznego w cukrzycy.  Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat tej choroby zarówno wśród samych chorych, jak i osób z ich najbliższego otoczenia. Uważa, że dobra edukacja pacjenta jest podstawą do osiągnięcia zadowalających efektów leczenia.

 

 

Skontaktuj się z nami

Umów wizytę już teraz

Zadzwoń 502 501 596